Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Alesimmarna Klubbmästerskap    Utskriftsdatum  10 december 2017   
  Tävlingsort  Skepplanda    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2017         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            24.37   
Clara Källefjärd  2009  Föreningen Ale Simmarna            24.38   
Charlize Backström  2009  Föreningen Ale Simmarna            25.95   
Hannah Jensen  2005  Föreningen Ale Simmarna            26.34   
Molly Jonsson  2009  Föreningen Ale Simmarna            26.57   
Ebba Berggren  2010  Föreningen Ale Simmarna            27.62   
Lotta Månsson  2007  Föreningen Ale Simmarna            27.86   
Elina Lakkala  2006  Föreningen Ale Simmarna            28.28   
Tindra Skog  2009  Föreningen Ale Simmarna            28.95   
10  Amanda Ottersten  2009  Föreningen Ale Simmarna            29.01   
11  Linn Holmqvist  2010  Föreningen Ale Simmarna            29.86   
12  Agnes Prytz  2009  Föreningen Ale Simmarna            30.21   
13  Julia Andersson  2010  Föreningen Ale Simmarna            30.92   
14  Elin Nyberg  Föreningen Ale Simmarna            31.47   
15  Agnes Götestam Sundén  2010  Föreningen Ale Simmarna            34.72   
16  Ayla Kazempour  2009  Föreningen Ale Simmarna            34.73   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Sundberg  2008  Föreningen Ale Simmarna            24.46   
Emil Wahlqvist  2007  Föreningen Ale Simmarna            24.57   
Ellioth Werley  2009  Föreningen Ale Simmarna            28.08   
Noel Olofsson  2008  Föreningen Ale Simmarna            28.92   
Viktor Bandelin  2008  Föreningen Ale Simmarna            29.02   
Elias Angervall  2009  Föreningen Ale Simmarna            31.26   
Anton Ottersten  2008  Föreningen Ale Simmarna            31.34   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:39.02   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:09.15   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:15.57   
Elsa Rydenblom  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:24.62   
Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:42.11   
Filippa Källefjärd  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:42.68   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Donlagic  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:31.35   
Carl Thiger  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:33.55   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:38.16   
Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:44.69   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            1:18.95   
Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            1:22.24   
Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:30.23   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            20.14   
Elin Klerfors  2007  Föreningen Ale Simmarna            22.97   
Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            26.96   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            16.29   
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            17.11   
Jocelyn Matonbila  2005  Föreningen Ale Simmarna            23.60   
Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            24.16   
Filippa Källefjärd  2006  Föreningen Ale Simmarna            24.22   
Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            25.60   
Esther Gottfridsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            26.03   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Donlagic  2005  Föreningen Ale Simmarna            21.59   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            24.66   
Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            26.41   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            17.59   
Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            19.04   
Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            19.85   
Evelina Jävermo  2004  Föreningen Ale Simmarna            19.94   
Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna            24.68   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Berggren  2010  Föreningen Ale Simmarna            31.93   
Elina Lakkala  2006  Föreningen Ale Simmarna            32.11   
Alva Lundin  2006  Föreningen Ale Simmarna            38.22   
Tindra Skog  2009  Föreningen Ale Simmarna            47.67   
Wilma Engemoen  2009  Föreningen Ale Simmarna            47.80   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ottersten  2008  Föreningen Ale Simmarna            37.43   
Ellioth Werley  2009  Föreningen Ale Simmarna            38.19   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Klerfors  2007  Föreningen Ale Simmarna            56.34   
Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            57.40   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            59.18   
Elsa Erixon  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:12.39   
Ella Henriksson  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:26.20   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Persson  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:18.61   
Andreas Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            48.16   
Elsa Rydenblom  2006  Föreningen Ale Simmarna            48.23   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            48.60   
Minella Jacksson  2006  Föreningen Ale Simmarna            52.27   
Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            53.24   
Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            54.49   
Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            55.49   
Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            57.17   
Märta Werling  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:00.27   
10  Filippa Källefjärd  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:00.59   
11  Jocelyn Matonbila  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:01.83   
12  Elin Engman  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:04.24   
13  Yumiko Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:04.30   
14  Esther Gottfridsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:05.16   
15  Kajsa Granberg  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:09.30   
16  Elina Lakkala  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:12.47   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Donlagic  2005  Föreningen Ale Simmarna            52.75   
Carl Thiger  2005  Föreningen Ale Simmarna            55.79   
Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:00.68   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:06.26   
Andreas Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            46.40   
Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            47.37   
Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna            51.70   
Evelina Jävermo  2004  Föreningen Ale Simmarna            54.15   
Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            55.25   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Axell  2001  Föreningen Ale Simmarna            40.48   
Linnea Carlsson  2001  Föreningen Ale Simmarna            47.48   
                     
 
Gren 29, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Jensen  2005  Föreningen Ale Simmarna            23.43   
Ronja Norström  2007  Föreningen Ale Simmarna            28.21   
Lotta Månsson  2007  Föreningen Ale Simmarna            28.47   
Amanda Ottersten  2009  Föreningen Ale Simmarna            30.38   
Ebba Berggren  2010  Föreningen Ale Simmarna            31.21   
Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            31.30   
Tindra Skog  2009  Föreningen Ale Simmarna            34.13   
Linn Holmqvist  2010  Föreningen Ale Simmarna            34.16   
Julia Andersson  2010  Föreningen Ale Simmarna            35.71   
10  Alva Lundin  2006  Föreningen Ale Simmarna            36.69   
11  Ella Henriksson  2007  Föreningen Ale Simmarna            36.73   
12  Agnes Henriksson  2009  Föreningen Ale Simmarna            37.43   
13  Elina Lakkala  2006  Föreningen Ale Simmarna            39.40   
14  Agnes Götestam Sundén  2010  Föreningen Ale Simmarna            39.59   
15  Ayla Kazempour  2009  Föreningen Ale Simmarna            42.05   
Ella Henriksson  2007  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Wilma Engemoen  2009  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 30, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellioth Werley  2009  Föreningen Ale Simmarna            26.25   
Joel Persson  2007  Föreningen Ale Simmarna            27.13   
Anton Ottersten  2008  Föreningen Ale Simmarna            29.24   
Elias Johansson  2009  Föreningen Ale Simmarna            30.34   
Lukas Sundberg  2008  Föreningen Ale Simmarna            31.32   
Emil Wahlqvist  2007  Föreningen Ale Simmarna            34.22   
Yazan Hason  2004  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Klerfors  2007  Föreningen Ale Simmarna            49.46   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            51.77   
Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            55.45   
Ronja Norström  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:02.76   
Elsa Erixon  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:11.94   
Ella Henriksson  2007  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Persson  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:15.45   
Emil Wahlqvist  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:20.50   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            38.55   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            42.77   
Minella Jacksson  2006  Föreningen Ale Simmarna            47.97   
Märta Werling  2006  Föreningen Ale Simmarna            49.28   
Hannah Jensen  2005  Föreningen Ale Simmarna            51.52   
Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            52.47   
Filippa Källefjärd  2006  Föreningen Ale Simmarna            52.93   
Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            58.87   
Jocelyn Matonbila  2005  Föreningen Ale Simmarna            58.93   
10  Yumiko Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            59.66   
11  Esther Gottfridsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:01.21   
12  Elina Lakkala  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:29.04   
Elin Engman  2006  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Thiger  2005  Föreningen Ale Simmarna            48.66   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            50.80   
Dennis Donlagic  2005  Föreningen Ale Simmarna            51.61   
Andreas Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            53.44   
Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            55.72   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            43.14   
Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            44.09   
Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            44.82   
Evelina Jävermo  2004  Föreningen Ale Simmarna            47.50   
Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna            47.74   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Carlsson  2001  Föreningen Ale Simmarna            42.22   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            42.99   
Elin Klerfors  2007  Föreningen Ale Simmarna            43.02   
Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            52.55   
Elsa Erixon  2007  Föreningen Ale Simmarna            54.68   
Ronja Norström  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:02.28   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wahlqvist  2007  Föreningen Ale Simmarna            54.76   
Joel Persson  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:03.85   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            31.05   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            34.40   
Elsa Rydenblom  2006  Föreningen Ale Simmarna            36.64   
Minella Jacksson  2006  Föreningen Ale Simmarna            43.35   
Märta Werling  2006  Föreningen Ale Simmarna            44.62   
Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            44.77   
Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            45.70   
Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            45.95   
Jocelyn Matonbila  2005  Föreningen Ale Simmarna            46.10   
10  Esther Gottfridsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            46.68   
11  Hannah Jensen  2005  Föreningen Ale Simmarna            47.53   
12  Filippa Källefjärd  2006  Föreningen Ale Simmarna            47.60   
13  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            50.28   
14  Kajsa Granberg  2005  Föreningen Ale Simmarna            51.50   
15  Yumiko Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            58.09   
16  Elina Lakkala  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:06.63   
Elin Engman  2006  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Donlagic  2005  Föreningen Ale Simmarna            39.84   
Carl Thiger  2005  Föreningen Ale Simmarna            40.97   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            44.28   
Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            44.67   
Andreas Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            48.64   
                     
 
Gren 43, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            36.46   
Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            36.75   
Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            37.55   
Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna            39.38   
Evelina Jävermo  2004  Föreningen Ale Simmarna            42.42   
                     
 
Gren 45, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Axell  2001  Föreningen Ale Simmarna            32.47   
Linnea Carlsson  2001  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 47, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:53.55   
                     
 
Gren 49, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:25.45   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:31.74   
Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:50.79   
Filippa Källefjärd  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:58.03   
                     
 
Gren 50, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Donlagic  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:48.23   
Carl Thiger  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:50.46   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            2:01.00   
Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            2:04.95   
                     
 
Gren 51, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:32.29   
Nathalie Nyberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            1:32.78   
Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            1:38.94   
Evelina Jävermo  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:44.35   
Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:48.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 december 2017 
Licensierad till: Föreningen Ale Simmarna  Utskriftstid  16:45